Arama
Filters
Kapat

Baklagiller

Olarak görüntüle Kafes Liste
Göre sırala

Nohut - 1 kg

Yerli doğal Nohut.
₺24,99

Kuru Bakla İçi

Ürünümüz yarım kilo / 500 gram ambalajında paketlenmektedir. Bakla içeriğindeki magnezyum ve potasyum sayesinde yüksek kan basıncını önler ve kalp sağlığını korur. Protein ve lif açısından oldukça zengin olan bakla doygunluk hissini artırarak gün içerinde alınan kalori miktarını azaltacağından kilo vermeye yardımcı olur.
₺29,90

Kuru Börülce Karnı Kara - 1 kg

Ürün ithaldir. Kolesterolü düşürür. Şeker dengesini korur. A vitamini deposudur. Çok iyi bir protein kaynağıdır. Bağırsak sağlığını korur ve kilo vermeye yardımcıdır. Demir eksikliği anemisine iyi gelir. Çinko, B9 ve potasyum deposudur. Zeytinyağlı ya da etli yemek olarak tüketebilir, pilavlarınıza bakliyat olarak ekleyebilir ya da istediğiniz mevsim sebzeleriyle salatasını yapabilirsiniz.
₺20,90

Niğde Dermason Kuru Fasulye - 1 kg

Anadolu, iklim koşulları gereği fasulye üretiminin yoğun olarak yapıldığı bir coğrafyadır. Kuru fasulye, tarlada olgunlaşan bir gıda maddesidir. Olgunlaşan fasulyelerin sararıp kurutulmasının ardından kabuklarından çıkarılır. Elenip yabancı maddelerden arındırılan kuru fasulye ürünleri, tüketicisinin beğenisine sunulmaktadır. Bakliyat ürünleri arasında vazgeçilmez bir lezzet olan kuru fasulye ürünleri, yetiştiği bölgenin koşulları ile doğru orantılı olarak yöresel farklılıkları içinde barındıran bir gıda maddesidir. Ülkemizde Niğde, Erzincan, Konya, Çumra, Kayseri, Ankara, Malatya, Doğanşehir, Elbistan ve Tokat´ta yetiştirilen dermason kuru fasulye, en çok tüketilen kuru fasulye çeşitleri arasında yer almaktadır. Toprak özelliği ve kar suyu ile yetişmesi, dayanıklı, ince kabuklu olması, çabuk pişmesi ve lezzetinden dolayı tüketicilerin en çok tercih ettiği fasulye çeşitlerindendir. İri taneli, dolgun ve yassı görünüme sahip dermason kuru fasulye ürünleri; bir ucu düz, diğer ucu ovale yakın bir şekle sahiptir. Dermason kuru fasulye görüntüsünün yanı sıra yemek sofralarına sunduğu lezzet ile de sıklıkla tercih edilmektedir.
₺20,90

Kırmızı Mercimek - 1 kg

Yerli Kırmızı Mercimek. Kırmızı mercimek lif bakımından zengindir. Bu da düzenli bağırsak hareketlerini ve sağlıklı bağırsak bakterilerinin gelişmesini destekler. Kırmızı mercimek tüketimi yemek dışkı ağırlığını artırabilir ve genel bağırsak işlevini iyileştirebilir. Buna ek olarak, kırmızı mercimek birçoğu kalp hastalığı ve tip 2 diyabet gibi kronik hastalıklara karşı koruma sağlayan, fitokimyasallar adı verilen çok çeşitli yararlı bitki bileşikleri içerir.
₺19,90

Yeşil Mercimek - 1 kg

Yerli üründür.
₺13,90

Baldo Pirinç - 1 kg

Yerli
₺24,90