Arama
Filters
Kapat

Kuruyemiş

Olarak görüntüle Kafes Liste
Göre sırala

Kabuklu Kuru Ceviz - Kg

Yeni mahsul yerli Erbaa Değirmenli Köy cevizi. Beyazlatıcı vb. kimyasal kullanılmamıştır. Doğal şartlarda yetiştirilen cevizlerimiz yine doğal şartlarda kendi halinde kurutulmuştur. Boyutları küçüklü büyüklüdür. Açık, koyu tonlarındaki cevizimiz yağlı ve lezzetlidir. İnce kabukludur, kolay kırılır, kabuğundan kolay ayrılır. İlaç kullanılmadığı için tek tük bozuk çıkması normaldir. Bu yüzden fazladan ekleme yapıyoruz. Ceviz sağlıklı yağlar, lifler, vitaminler ve mineraller içerir. Cevizler, diğer yaygın sert kabuklu kuru yemişlerden, daha yüksek oranda antioksidan aktivitesine sahiptir. İç cevizin etrafını saran zarda, E vitamini, melatonin ve polifenol adı verilen bileşikler antioksidan özelliği sağlar.
₺34,90 ₺29,90

Kuru İncir - 500 Gr

Coğrafya işaretli Aydın incirlerinin tamamen doğal ve dalında kurutulmuş halidir. Tek başına tüketebileceğiniz gibi zeytinyağında kür olarak ya da cevizle damak tadınıza uygun şekide dilediğiniz gibi tüketebilir, tatlılarınıza şeker yerine kullanarak tariflerinizi daha sağlıklı hale getirebilirsiniz. kuru incir faydaları ile ilgili görsel sonucu Yüksek lif oranı sayesinde kabızlığı önler. Bu nedenle zayıflama diyetlerinin de vazgeçilmez unsurlarından biridir. Bunun yanı sıra öksürük, bronşit ve astım gibi rahatsızlıklara da iyi gelir. Aynı zamanda hastalıklardaki kilo kayıplarının, iyileşme dönemlerinde telafi edilmesine destek olabilir.
₺34,90 ₺29,90

Cennet Hurması Kurusu - 500 Gr

Son zamanlarda daha fazla tanınmaya başlayan cennet hurması, bilinen diğer adıyla Trabzon hurması veya Akdeniz hurmasının sağlığa olan faydaları da saymakla bitmiyor. Vitamin ve mineraller açısından oldukça zengin bir besin. İçeriğinde A, C, B1, B2 ve B3 vitaminleri, karbonhidrat, fosfor, protein, kalsiyum, demir, sodyum, selüloz, potasyum ve magnezyum barındırıyor. Yarım kilo fiyatıdır.
₺60,00 ₺49,90

Gün Kurusu - 500 Gr

Gün kurusu, kimyasal işleme maruz kalmadan güneşte kurutulan kayısıdır. Kuru kayısının raf ömrünün uzatılması için kullanılan kükürtleme işlemi, özellikle astım hastaların olumsuz etkileyebilir.
₺36,90